دکوراسیون

معایب دیوار کناف چیست ؟

پروژه کناف

معایب دیوار کناف

امروزه برای جداسازی دیوارها در مکان های مختلف از دیوار کناف جدا کننده که با نام درای وال نیز شناخته می شود مورد استفاده قرار میگیرند این سازه تنها مورد استفاده برای فضای داخلی منزل و آپارتمان بوده و از آن نمی توان برای سایر قسمت های ساختمان و در کل دیوارهایی که باربر نیستند استفاده نمود ویژگی ها و نکات مثبت دیوارهای ساخته شده از پانل گچی بسیار متعدد است از جمله اجرای سریع و آسان , زیبایی و منحصر به فرد بودن و…..اما با این حال این سازه خالی از عیب نیست شاید شما هم علاقه مند هستید که بدانید معایب دیوار کناف چیست ؟ اگر دنبال کناف کار در تهران هستید کافیست با دکو آرت ایران تماس بگیرید و کیفیت کار را احساس کنید . بهترین نمونه کارها و اجرای تخصصی کناف را با ما تجربه کنید  . با ما باشید با :

  • معایب دیوار کناف
  • آیا کناف موریانه و سوسک می زند ؟
  • مضرات کناف برای انسان

گروه کناف کار دکو آرت ایران

پروژه کناف

معایب دیوار کناف چیست  ؟

در واقع آنچه که در این مقاله درباره معایب دیوار کناف عنوان میشود معایبیست که بیشتر توسط اجرای غیر تخصصی برخی کناف کارهای بی تجربه صورت میگیرد و آنچه که برای همگان نمایان است یک رزرومه کاری خوب نمیتواند اجرای بی کیفیت با عواقب خطرناک داشته باشد  . 

آسیب پذیر بودن در برابر ضربه :

از جمله مهم ترین معایب دیوار کناف مقاوم نبودن آن در برابر ضربه است و نمی توان از آن در مکان های ورزشی رزمی استفاده نمود ؛با این وجود کناف دارای سبد محصولات متنوعی بوده که مطابق با نوع کاربری فضا باید محصولی مناسب انتخاب نمود در صورتی که این سازه اصولی انتخاب و اجرا شود تنها در برابر ضربه های استاندارد ( مطابق با استاندارد ملی شماره 11272) مقاوم هستند .

هزینه بالای دیوار کناف :

از دیگر معایب دیوار کناف می توان به هزینه بالای آن در مقایسه با مصالح سنتی اشاره نمود بسیاری از سازندگان هنگام شنیدن شاید نخستین نکته ای که به ذهنشان برسد قیمت بالای اجرای آن باشد اما قیمت این سازه در مقایسه با طرح های منحصر به فردی که به دکوراسیون داخلی می بخشد می توان گفت قابل قبول است .

کاهش عایق صوتی :

در صورتی که برای فضای خالی بین استادها از پشم سنگ و پلی استایرن استفاده نشود این امر عایق صوت کوبه ای را کاهش می دهد اما برای از بین بردن این مشکل می توان فضای توخالی می توان از عایق هایی مانند پشم سنگ استفاده نمود  که در این صورت نیز برای کارفرما هزینه بر خواهد بود .

عدم مقاومت در برابر رطوبت :

از عوامل تخریب در دیوار و سقف کناف وجود رطوبت است از آنجا که پانل های گچی در انواع مختلف ساخته می شوند از می توان کناف های ضد رطوبت MR استفاده نمود .

نیاز به استاند کار ماهر :

برای کناف سقف و دیوار نیاز به فرد با تجربه و استاد کار ماهر است و مانند گچکاری های سنتی نمی توان از هر فردی استفاده نمود چرا که در غیر این صورت علاوه بر اینکه نمایی زشت به محیط می بخشد بر روی دست فرد نیز هزینه خواهد گذاشت .

آیا کناف موریانه و سوسک می زند ؟

در این خصوص باید گفت خیر پانل های گچی در دو طرف دارای صفحات مقوایی هستند به همین دلیل موریانه و حشرات نمی توانند درآن نفوذ کنند در هیچ شرایطی حتی موقعی که از جنس نامرغوب نیز استفاده شده است به هیچ عنوان موریانه زدن درآنها مشاهده نشده است .

مضرات کناف برای انسان

پانل های گچی با استفاده از گچ ساخته شده است و گچ نیز سالیان سال است که مورد استفاده قرار گرفته و در آن مواد شیمیایی استفاده نشده  و ضرری برای انسان ندارد .

فرق کناف و گچکاری در چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *