دکوراسیون

دیوار پوششی کناف چیست ؟

دیوار پوششی کناف

دیوار پوششی کناف چیست ؟

احتمالا تا به حال نام کناف به پوشتان خورده است این سازه ورقه های گچی از پیش ساخته شده بوده که در کارخانه ها به شکل خشک تولید و ارائه بازار می گردد این سازه برای نخستین بار در آلمان ساخته شد و تا به حال بسیار محبوب معماران و نیز ساختمان سازان قرار گرفته است زیرا به دلیل مزیت هایی که دارد در صنایع دکوراسیون داخلی , ساختمان سازی و… کاربرد دارد کناف برای تزئین سقف و دیوار کاربرد دارد دیوارهای پوششی کناف انواع مختلفی داشته و کاربردهای مخصوصی نیز دارند هم اینکه دیوارها از نظر عبور صوت نیز عایق کاری می شوند . تیم حرفه ای دکو آرت ایران مدرنترین طرح های اجرای کناف را ارائه کرده است . جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

 • دیوار پوششی کناف چیست ؟
 • اهمیت استفاده از دیوارهای پوششی کناف
 • معایب دیوار کناف
 • کاربرد دیوارهای پوششی کناف
 • انواع دیوارهای پوششی کناف
 • در چه شرایطی از دیوارهای پوششی کناف بدون سازه استفاده می شود ؟
 • قیمت اجرای دیوارهای پوششی کناف

طرح های لوکس کناف در شمال تهران

دیوار پوششی کناف

دیوار پوششی کناف چیست ؟

دیوار پوششی کناف سازه ای است که برای تکمیل نازک کاری , عایق صوت و یا حرارت و بازسازی سطوح دیوارهای بنایی که در ساختمان موجود هستند کاربرد داشته و در دو گروه بدون سازه یا با زیر سازی فلزی تقسیم می شوند .

اهمیت استفاده از دیوارهای پوششی کناف

استفاده از دیوار پوششی کناف مزایای زیادی دارد استفاده از این سازه در ساختمان علاوه بر جنبه تزئینی و زیبایی بدون اینکه ضخامت دیوار زیاد شود ساختمان را از لحاظ مانع از عبور صوتی نیز می شود همچنین در این سازه تأسیسات در درون دیوار دفن نشده و در فضای خالی دیوار قرار میگیرند بنابراین دسترسی به تأسیسات و نگهداری آنها آسانتر شده و هزینه تعمیرات کاهش پیدا میکند ؛ از دیگر مزایای این سازه می توان به کاهش مصرف مصالح , سبکی , افزایش سطح مفید بنا , اجرای سریع و آسان , دورریزی مصالح نسبتا کم , رنگ آمیزی بلافاصله پس از اجرا , علاوه بر عایق صوتی عایق در برابر رطوبت و بخار را نام برد .

معایب دیوار کناف

 • عدم مقاومت کافی در برابر ضربه
 • نیاز به تیم حرفه ای برای نصب
 • در صورت استفاده نکردن از پشم سنگ یا پلی استایرن صدای طبق و توخالی بودن میدهد .

کاربرد دیوارهای پوششی کناف

از جمله مصارف دیوارهای پوششی کناف می توان به بازسازی ساختمان های قدیمی , عایق حرارتی و صوتی دیوارهای خارجی ساختمان ها , اجرای همزمان نازک کاری , ایجاد فضای تأسیساتی در دیوار , عایق کاری صوتی دیوارهای مشترک مانند دیوارهای بین واحد آپارتمانی و عایق کاری و نیز نازک کاری دیوارهای بنایی جدید اشاره کرد .

انواع دیوارهای پوششی کناف

دیوارهای پوششی کناف مخصوص بهسازی حرارتی و صوتی :

این نوع دیوار پوششی کناف با شماره 624W مشخص شده و توسط چسب پرلفیکس یا بتونه درزگیربه شکل مستقیم روی سطوح ساختمان متصل می شوند توسط این سازه با توجه به ویژگی های آن می توان دیوارها را از لحاظ حرارتی و صوتی عایق کاری کرد .

طرح های شیک کناف پرند و رباط کریم

دیوارهای پوشش کناف مخصوص نازک کاری :

این نوع دیوار پوشش با شماره 611W مشخص می شود توسط آن می توان سطوح مختلف ساختمان را به سرعت نازک کاری کرد از طرفی نیز بسیار مقرون به صرفه هستند .

دیوارهای پوششی کناف مخصوص بهسازی حرارتی :

این سازه نیز با شماره ساختار 631 W مشخص شده و در آن صفحات مرکب از نوع PS توسط چسب پرلفیکس یا بتونه درزگیر روی سطوح مختلف ساختمان به شکل مستقیم متصل می شوند با استفاده از این دیوار پوششی علاوه بر اینکه می توان ساختمان را نازک کاری کرد می توان موجب بهبود خواص حرارتی ساختمان شد .

درچه شرایطی از دیوارهای پوششی کناف بدون سازه استفاده می شود ؟

 • صاف مستحکم و عاری از آلودگی و رطوبت دیوار زمینه شاقول
 • محدود بودن فاصله بین لایه پوششی و دیوار زمینه
 • نهایتا 3 متر بودن ارتفاع پوشش کاری

قیمت اجرای دیوارهای پوششی کناف

در رابطه با قیمت دیوارهای پوششی کناف به دلیل قیمت روز افزون , انواع دیوارهای پوششی و و متغیر بودن قیمت این سازه , متغیر بودن متراژ و کیفیت مصالح به کار رفته نمی توان قیمت مشخصی ارائه داد هنگام نصب این سازه نیز بهترین تیم را برای نصب دیوارهای پوششی انتخاب کنید زیرا نصب آن کار حساسی بوده و تنها افراد خبره و حرفه ای می توانند از پس آن برآیند .

تایل گچی چیست    ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *