دکوراسیون

معایب سقف کناف

کناف کار رباط کریم

معایب سقف کناف

سقف های کاذب تأثیر زیادی در زیباسازی دکوراسیون داخلی منازل دارند این سقف ها از ارکان اصلی دکوراسیون منزل محسوب شده و به عنوان دیوار پنجم هر خانه نیز شناخته می شود انواع سقف های کاذب شامل سقف های کناف , سقف های پی وی سی و…. است که هر کدام ویژگی های خود را دارا می باشند اما در این بین یکی از پر طرفدار ترین این سازه ها سقف کناف است که نوعی نسل جدید گچ محسوب شده که به دلیل ویژگی هایی از جمله هایی مانند سرعت اجرای بالا و نحوه اجرای وسیع تر  در اکثر ساختمان های جدید کاربرد دارد اما با این حال این سازه در کنار نکات مثبت ممکن است با مشکلاتی نیز همراه باشد در ادامه بیشتر به معایب سقف کناف می پردازیم . مجموعه دکو آرت ایران با بهترین تیم کناف کار در تهران در خدمت شماست . بهترین طرح های کناف را از ما بخواهید و همراه ما باشید با  :

  • سقف کناف چیست ؟
  • معایب سقف کناف
  • عمر کناف چند سال است ؟
  • دلیل ریزش سقف کناف
  • مقایسه قیمت سقف کناف و سقف کاذب گچ

مشاوره اجرای کناف

کناف کار رباط کریم

سقف کناف چیست ؟

به طور کلی کناف صفحه روکش دار گچی بوده که می توان آن را نسل جدیدی از گچ کاری به شمار آورد برای ساخت سازه های کناف از پنل های پیشرفته گچی استفاده می کنند  با استفاده از سقف کناف دست شما برای اجرای سریع و متنوع طراحی سقف با استفاده از روش های مختلف دکوراسیون از مثل رنگ آمیزی , استفاده کاغذ دیواری بر روی کناف در سقف صورت میگیرد به دلیل انعطاف پذیر بودن این سقف می توان بر روی آن طرح های مختلف هندسی ایجاد نمود به علاوه آنها را با نورپردازی های زیبا ترکیب کرد تا جلوه گر هنر وز یبایی در این سقف ها باشد

معایب سقف کناف

در کنار تمام ویژگی های سقف های کناف اگر این سازه به صورت صحیح اجرا نشود و در اجرای آن فرد مهارت کافی نداشته باشد می تواند مشکلاتی را به وجود آورد از جمله معایب سقف کناف موارد زیر است .

  • عدم مقاومت در برابر ضربه ( اما در صورت شکستگی در برابر ضربه می توان ان را با استفاده از نوار درزگیر و بتونه ترمیم کرد . )
  • عدم مقاومت در برابر رطوبت کناف معمولی ( می توان از کناف ضد آب استفاده کرد . )
  • نیاز به فرد متخصص
  • پراکندگی گرد و غبار به محیط
  • باد کردن و شکم دادن و ترک کناف در صورت استفاده از جنس نا مرغوب
گالری اجرای کناف در شمال تهران

چگونه از ایجاد مشکلات سقف کناف جلوگیری کنیم ؟

معایب سقف کناف به طور معمول در اجرای آن است نه عیب خود سقف , برای جلوگیری از این مشکلات در وهله اول شما باید تیم حرفه ای را برای اجرای این سازه انتخاب کنید به این دلیل که ضربه ای که از اکیپ های آماتور به سقف کناف وارد می شود زیاد است به همین دلیل به در انتخاب تیم حرفه ای کناف کار دقت کنید ؛ بر مراحل اجرای کار دقت داشته باشید و از پیمانکار بخواهید تمام جزئیات کار را بدون هیچ نقصی در قرارداد قید کند .

عمر کناف چند سال است ؟

عمر کناف در صورتی که خوب کار شود و کیفیت مصالح اعم از رنگ , بتونه و متریال مرغوب باشد حدود 10 الی 15 سال است .

دلیل ریزش سقف کناف

از مهم ترین دلیل ریزش سقف کناف عدم اتصال صحیح آویزهای سقفی به تیر , اطلاع کافی نداشتن نصاب از انتخاب میخ مناسب و نیز عدم درک درک و آگاهی به درجه بندی شدت گان هنگام شلیک به علاوه نوع تیر سقفی می توانند مشکل آفرین باشند .

مقایسه قیمت سقف کناف و سقف کاذب گچ

در قیمت اجرای کناف هر متر طول تهیه مصالح و اجرای باکس و نور مخفی نسبت به اجرای دور باکس با نور مخفی با رابیتس و گچ کمتر  است .

کناف کار در پرند و رباط کریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *