دکوراسیون

سقف کاذب رابیتس چیست ؟

کناف کار در قلهک

سقف کاذب رابیتس

داشتن دکوراسیون شیک و جذاب در خانه از ان مواردی است که افراد زیادی به ان توجه می کنند و دوست دارند که منازل و خانه های آنها در نهایت زیبایی دیزاین شود سقف و دیوار ها از جمله وسایلی هستند که می توانند در دکوراسیون خانه تأثیر گذار باشند این روزها متدهای جدیدی برای طراحی سقف ایجاد شده است که یکی از انها سقف کاذب سقف کاذب انواع و مدل های مختلفی دارد از جمله چوبی , کناف , رابیتس , آلومینیوم , شیشه , پی وی سی مشبک و آکوستیک در این بین یکی از قدیمی ترین ها سقف کاذب رابیتس است که در ادامه به معرفی آن می پردازیم .

کناف کار در تهران

سقف کاذب یا رابیتس

تیم دکو آرت ایران  با نیروهای  با تجربه کناف کار در تهران با جدیدترین طرح های روز کناف ایران در خدمت شماست. جهت دریافت مشاوره و  استعلام قیمت با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  : 

  • سقف کاذب رابیتس چیست ؟
  • کاربردهای سقف های کاذب رابیتس
  • نحوه اجرای سقف های رابیتس
  • سقف های رابیتس چه مزایا و معایبی دارند ؟
  • قیمت سقف کاذب با رابیتس
  • انواع و بهترین رابیتس
  • اجزای تشکیل دهنده سقف رابیتس

سقف کاذب رابیتس چیست ؟

سقف کاذب رابیتس از جمله قدیمی ترین سقف های کاذب بوده که ظاهری زیبا و جذاب دارد این نوه شباهت زیادی به سقف کناف داشته اما روش نصب و اجرای ان تا حدودی متفاوت است .این نوع شامل تورهای گالوانیزه و گچ کاری روی ان بوده و معمولا در معماری های کلاسیک بیشترین استفاده را دارد .

کاربردهای سقف های کاذب رابیتس

از سقف های کاذب رابیتس می توان در بخش های مختلف اعم از سقف پذیرایی , آشپزخانه , اتاق خواب , پارکینگ , گچ کاری ها و گچ بری ها , مجسمه سازی , نمای ساختمان , پوشاندن تأسیسات , دکوراسیون داخلی و.. استفاده می شود .

نحوه اجرای سقف های رابیتس

نصب سقف کاذب رابیتس در مراحل نازک کاری ساختمان صورت میگیرد به این دلیل که پس از ساخت سازه نمی توان گفت گزینه مناسبی برای بازسازی داشته باشد مراحل اجرای این نوع سقف بدین شکل است که اول باید میلگردها به سقف جوش داده شود پس از آن فویل های رابیتس به میلگردها جوش داده شوند و در انتها نیز تراز بودن سقف کنترل می شود زمانی که اجرا و نصب این سقف می برد می توان گفت در حد متوسط بوده نه کوتاه و نه زمان زیادی می برد .

بیشترین اشتباهات در اجرای سقف های رابیتس :

بیشترین اشتباهاتی که در اجرای این نوع سقف ها صورت میگیرد شامل بی تجربگی گچکار , تراز اشتباه و غلط , استفاده از نبشی نامناسب , جوشکاری اشتباه , انتخاب توری نامناسب رابیتس و نیز اشتباه بستن رابیتس به میلگردهای فرعی است

سقف های رابیتس چه مزایا و معایبی دارند ؟

از مهم ترین مزایای سقف های رابیتس می توان به سرعت اجرای نسبتا مناسب ؛ امکان ایجاد طرح های متنوع و در دسترس بودن مصالح و نیروی انسانی اشاره نمود اما استفاده از این سقف ها خالی از عیب نبوده و از معایب ان می توان به وزن بالا نسبت به کناف , استفاده زیاد از گچ , عایق صدا نبودن , ایجاد ترک خوردگی در لایه گچی و نیز اینکه هنگام اجرای لایه گچی محدودیت شرایط آب و هوایی در آن وجود دارد .

لاین نوری کناف چیست  ؟

قیمت سقف کاذب با رابیتس

رابیتس از ورقه های فولادی ساخته شده که هدف ان کاهش ارتفاع سقف , زیباسازی فضای داخلی و اجرای نورپردازی های مخفی در ساختمان است قیمت سقف رابیتس با توجه به نوع استفاده از مصالح و متراژ متفاوت است وهمچنین رابیتس در دو نوع ساده ( فلت ) و دورباکس ( نورمخفی ) است که نوع ساده قیمت کمتر و نوع دورباکس قیمت بیشتری دارد عموما قیمت این سقف های رابیتس با طرح های دکوراتیو به صورت کلی اعلام می شود .

انواع و بهترین طرح های رابیتس

به طور کلی رابیتس ها بر اساس وزن به سه دسته سبک با وزن حدود 300 – 600 گرم  رابیتس متوسط با وزن حدود 600-900 گرم و رابیتس سنگین با وزن حدود 900 تا 1300 گرم وجود دارند بهترین رابیتس دارای وزن متوسط حدود 600-900 گرم است زیرا سقف کاذب بر روی سقف ساختمان سوار می شود و نباید خیلی سنگین باشد و نیز اینکه سقف کاذب باید تحمل گچ کاری و رنگ آمیزی را داشته باشد .

اجزای تشکیل دهنده سقف رابیتس

سقف های رابیتس از چند جزء تشکیل شده از جمله :

 میلگردهای آویز:

 که کار اصلی آن انتقال بار اصلی سقف کاذب به سقف اصلی تیرآهن می باشدو به دو صورت فنی و جوشی است فاصله میلگردها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نباید از 60 سانتی متر بیشتر باشد این فاصله در سقف های سنگین با طرح های خاص 30 سانتی متر است .

تیم کناف کار در پرند

نبشی های باربر :

نشبی های باربر انتقال بار از میلگردهای آویز به سقف اصلی را به عهده دارند سایز آنها به سایز و قپفاصله نبشی و طول آزاد ان بستگی دارد .

توری رابیتس :

توری رابیتس جزئی از سقف کاذب رابیتس است که توسط انتقال مفتول های باریک به پای اصلی گالوانیزه تشکیل شده و به دو گروه پل های اصلی و فرعی دسته بندی می شوند .

سیم های گالوانیزه :

نرمی سیم های گالوانیزه نسبت به سیم های آرماتور بندی بیشتر بوده و در مقابل فرسایش نیز مقاوم هستند این سیم ها میلگردهای فرعی و نبشی های باربر را به توری رابیتس اتصال می دهد .

اندود گچ و سیمان :

از اندود گچ و سیمان برای جلوگیری از آسیب های محیطی مانند رطوبت , هوای آزاد و.. بر روی رابتیس ها استفاده می شود در ابتدا حفره توری رابیتس توسط گچ سفید پر می شود و در ادامه از ملات و سیمان برای پوشش نما استفاده می شود .

سقف کاذب آکوستیک چیست ؟

کناف بهتر است یا رابیتس ؟

سقف کاذب از متریال های مختلفی مانند گچ , چوب , پی وی سی و… ساخته می شود این سقف ها پایین تر از سقف اصلی قرار گرفته و مهم ترین وظیفه آن پوشاندن سقف اصلی و تأسیسات ساختمان بوده و نقش زیبا زیبایی در دکوراتیو را ایجاد می کنند هر کدام از متریال های نام برده شده مزایا و معایبی دارند سقف های کناف از محبوبیت بالایی برخوردار هستند بدون شک تا به حال نام سقف کاذب رابیتس را شنیده اید شاید در انتخاب نوع سقف کاذب دچار تردید شوید اینکه سقف کناف بهتر است یا رابیتس ؟ اکر درانتخاب هر یک برای ساختمان مسکونی و تجاری دچار تردید هستید در ابتدا باید شناخت کامل نسبت به هر کدام و ویژگی ها و معایب آن داشت .

  • کناف چیست و چه مزایا و معایبی دارد ؟
  • سقف رابیتس چیست و چه مزایا و معایبی دارد ؟
  • کناف بهتر است یا رابیتس ؟
کناف کار در قلهک

کناف چیست و چه مزایا و معایبی دارد ؟

اینکه کناف بهتر است یا رابیتس ؟ در ابتدا می بایستی که شناخت کامل نسبت به هر یک داشت ؛ کناف سفحات گچی با روکش کاغذی بوده که در فرآیند خاص به شکل یکپارچه در می آیند و یکی از مصالح اصلی ساخت و ساز به صورت خشک می باشد ؛ عمر کناف 10 تا 15 سال است .

کناف چه مزایا و معایبی دارد ؟

سقف کاذب کناف یکی از محبوب ترین سقف های کاذب بوده و مزایای استفاده از آن می توان به سبکی چند برابری نسبت به  سقف راویز و گچ ؛ اجرای سریع و آسان , انعطاف پذیری بالا , ضخامت کمتر نسبت به سقف های سنتی و مقاوم در برابر حرارت و رطوبت اما , از معایب سقف های کناف می توان به عدم پایداری در برابر ضربه ؛ مقاومت نداشتن در برابر رطوبت ؛ نیاز به گروه حرفه ای برای نصب در صورتی که از جنس بی کیفیت و نامرغوب برای ساخت کناف استفاده نشود کناف باد کرده و ترک بر می دارد .

سقف رابیتس چیست و چه مزایا و معایبی دارد ؟

سقف رابیتس و گچ که در بین افراد با عنوان راویز نیز شناخته می شود شامل توری های گالوانیزه و گچ کاری روی آن بوده که در معماری های کلاسیک استفاده زیادی به عنوان سقف کاذب دارد .

سقف رابیتس چه مزایا و معایبی دارد ؟

از مهم ترین ویژگی های سقف کاذب رابیتس می توان به سرعت اجرای بالا , امکان اجرای طرح های متنوع و در دسترس بودن مصالح و نیروی انسانی را نام برد با توجه به اینکه این نوع سقف ها خالی از عیب نیستند ؛ عایق نبودن سقف در برابر صدا ؛ امکان ترک خوردگی لایه گچی ؛ محدودیت شرایط آب و هوایی دما هنگام اجرای لایه گچی ؛امکان ترمیم محدودتر ؛ استفاده زیاد از گچ برای نازک کاری و نیز دستمزد بالای گچ کار از معایب و مشکلات استفاده از این سقف ها محسوب می شود .

کناف بهتر است یا رابیتس ؟

اینکه کناف بهتر است یا رابیتس ؟ باید معایب و مزایای هر یک را در نظر گرفت ؛از لحاظ هزینه های جانبی هزینه سقف رابیتس نسبت به کناف بیشتر است ؛ کناف سرعت اجرای بالایی داشته ( مثلا یک سقف 80 متری کناف 2 روز کار لازم دارد اما سقف 80 متری رابیتس 10 روز زمان می برد ) ؛ رابیتس در برابر زنگ زدگی و زلزله  مقاوم تر بوده اما رابیتس نسبت به کناف وزن بالایی دارد ؛ کناف نیاز به دو نفر متخصص دارد اما راویز به دو یا سه گروه از جمله جوشکار , رابیتس کار و گچ کار نیاز دارد ؛ از لحاظ ترمیم پذیری و تغییرات بدون شک کناف برتری زیادی دارد به این دلیل که صفحات گچی با پیچ به سقف محکم شده اند به آسانی پیچ ها باز شده و قابل تعویض هستند بنابراین در صورت شکستن و ترک خوردن می توان قطعه مورد نظر را تعویض نمود

تیم کناف کار در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *