دکوراسیون

نوار درزگیر کناف چیست ؟

کناف کار در پرند

نوار درزگیری کناف چیست ؟

یکی از جدید ترین فعالیت های ضروری برای زیبایی دکوراسیون داخلی استفاده از دیوار یا سقف کناف است در صورتی که کناف کاری سقف به درستی صورت پذیرد باعث زیبایی دکوراسیون می شود و در صورتی هم که درست اجرا نشود دکوراسیون منزل شما را خراب می کند آنچه باعث عدم زیبایی دکوراسیون داخلی می شود طرح های شلوغ , رنگ های نا به جا و ماهر نبودن معمار می باشد برای اجرای سقف کاذب از ابزارآلات کناف مختلفی استفاده می شود که از جمله آنها می توان به نوار درزگیری کناف اشاره نمود . تیم دکو آرت ایران  با بهترین کناف کارها در سطح شهر تهران در خدمت شماست . جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با   : 

  • نواردرزگیری کناف چیست ؟
  • اهمیت استفاده از نوار کناف
  • طریقه نصب نوار درزگیری کناف
  • انواع نوار کناف

بهترین کناف کار جنوب تهران

کناف کار در پرند

نوار درزگیری کناف چیست ؟

از جمله پر استفاده ترین ابزارآلات مورد استفاده برای اجرای پانل های گچی نوار درزگیری کناف است از این نوار برای جلوگیری از ایجاد ترک در سطوح بتونه مورد استفاده قرار میگیرد این نوار پوششی برای درزهای این سازه و نیز برای مسطح نمودن و آماده سازی این سطوح برای رنگ آمیزی است .

اهمیت استفاده از نوار کناف

نوار کناف دارای بافتی  بسیار شبیه به بافت پانل دیوارهای گچی بوده و به همین دلیل شناسایی درزها برای چشم غیر ممکن می شود در صورتی که از نوار درزگیری کناف استفاده نشود باعث می شود تا ترک ها باقی بماند و نتوان مرحله رنگ آمیزی را اجرا نمود هدف از نوار کناف پوشش دهی و تقویت سطوح در برابر ترک ها می باشد این درزها و ترک ها در صورت ضربه , وجود رطوبت و تغییر شکل ساختمان  ایجاد می شوند .

تیم کناف کار در تهران

طریقه نصب نوار درزگیری کناف

برای نصب نوار کناف به بتونه مخصوص نیاز است که توسط کاردک روی درزها کشیده شود در صورتی که نوار پشت چسب دار باشد تنها کافی است که توسط بتونه روی آن را پوشاند اما در غیر این صورت برای اینکه نوار به سازه بچسبد باید زیر نوار با بتونه پر شود ؛ از این نوار نیز می توان برای هم سطح کردن گوشه ها استفاده کرد بدین طریق که هنگام چسباندن نوار باید از دو طرف به شکل افقی کشیده شود تا بتوان سطحی یکنواخت با پانل به دست آورد .

انواع نوار کناف

نوار درزگیر کاغذی :

این نوع نوار درزگیری کناف برای عدم ایجاد ترک در سطح بتونه استفاده می شود به دلیل اینکه ترک ها مانع از رنگ آمیزی یکنواخت می شوند از نوار درزگیری کاغذی استفاده می شود .

نوار چسب جداکننده کناف :

این نوار مورد استفاده برای نواحی از سقف کاذب که در لبه ها به ساختار دیوار سنتی می رسد کاربرد دارد دلیل استفاده از این نوع نوار جلوگیری از ترک بین سقف کناف و دیوار بنایی به دلیل ساختار و متریال مختلف است .

نوار کناف طولی عایق آبی :

این نوع نوار کناف در سطوحی مانند اتصال کف به دیوار , کنج های داخلی و خارجی و در کل جاهایی که احتمال تغییر شکل وجود دارد و یا برای تقویت بیشتر لوله ها و کف شور ها در حین عایق کاری استفاده می شود .

نوار کناف عایق پلی اتیلن پشت چسب دار :

برای سطح اتصال دیوار با عناصر دیگر به منظور بهبود عملکرد صوتی ساختار از نوار کناف عایق پلی اتیلن پشت چسب دار استفاده می شود .

نوار محافظ گوشه کناف :

نوار محافظ گوشته کناف به دلیل دارا بودن لایه ای فلزی از مقاومت بالایی برخوردار بوده و مانند ضد ضربه عمل می کند به همین دلیل از این نوار برای محل هایی که در معرض ضربه هستند و یا پوشش کنج های بیرونی استفاده می شود .

نوار کناف فایبرگلاس مش پشت چسب دار :

این نوع نسبت به دیگر نوار ها به دلیل داشتن جنس فایبرگلاس از مقاومت بالایی برخوردار است و از آن برای مسطح کردن محل درز و عدم ایجاد ترک در سطح بتونه استفاده می شود .

بهترین روش رفع ترک کناف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *