دکوراسیون

ماستیک کاری کناف چیست ؟

ماستیک کاری کناف

ماستیک کاری کناف

کناف از جمله سقف های کاذب و در واقع صفحات گچی با روکش کاغذی هستند که طی فرآیندی خاص به شکل یکپارچه در می آیند درست است که این صفحات از گچ ساخته شده اند اما در مقایسه با گچ از مزایای بیشتری از جمله سبکی , اجرای سریع , زیبایی و… برخوردار هستند همچنین از این سازه می توان در طراحی های مختلف بر روی دیوارها و سقف های کاذب استفاده نمود برای اجرای این نوع دیوار و سقف کاذب نیاز به مهارت و استفاده از معمار با تجربه است تا این سازه را به نحو احسن و بدون هیچ ایرادی اجرا نماید از جمله مراحل مهم در نصب پانل های گچی ماستیک کاری کناف است .

مشاوره  رایگان اجرای کناف

ماستیک کاری کناف

تیم دکو آرت ایران با بهترین کناف کاران در سرتاسر تهران در خدمت شماست . جدیدترین طرح های اجرای کناف را در صفحه اصلی سایت ببینید و برای گرفتن مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید  . همراه ما باشید اما در ادامه با  :

  • ماستیک کاری کناف چیست ؟
  • اهمیت ماستیک کاری کناف
  • ویژگی های پودر ماستیک با کیفیت
  • تهیه ماستیک کناف
  • تهیه بتونه درزگیری کناف

 

ماستیک کاری کناف چیست ؟

ماستیک کاری کناف از جمله مراحل مهم در اجرای کناف است به این دلیل که کناف ها به صورت صفحه ای بوده و در کنار هم نصب می شوند باید که برای رفع محل اتصال یا درزها از درزگیرها یا بتونه استفاده نمود این بتونه ها باعث می شوند تا صفحات در کنار هم یکدست به نظر آیند ؛ به علت جنس مختلف صفحات کناف و بتونه درزگیر ممکن است که دودستی در اجرای کناف ها ایجاد شده و در نتیجه سایه روشن در سطح به وجود آید عملیات ماستیک کاری به این دلیل اجرا می شود که پس از انجام عملیات درزگیری رنگ را بر روی بتونه به خوبی اجرا کرد با ماستیک می توان کل سطح کناف را پوشش داد .

تلفن کناف کار در جنوب تهران

اهمیت ماستیک کاری کناف

در صورتی که عملیات ماستیک کاری کناف  قبل از رنگ کردن کناف به منظور رفع هماهنگی اجرا نشود و رنگ کاری صورت پذیرد پس از پایان یافتن کار و نصب لامپ ها سایه روشن هایی را می بینید که دلیل آن ناصافی سطح زیر کار و عدم اجرای آن می باشد از دیگر مزایای ماستیک کاری می توان به زیبایی بهتر کناف , پخش شدن رنگ به صورت یکسان به قسمت های مختلف کناف , مقاومت بخشیدن به کناف در برابر دمای بالا و سرمای شدید , مقاومت در برابر نور خورشید ، قابلیت سمباده زنی به کناف و ایجاد سطحی صاف و یکدست را نام برد .

ویژگی های پودر ماستیک با کیفیت

  • یک دست , باقوام و چسبنده بودن و بریده بریده شده نباشد .
  • پس از 2 الی 3 دقیقه غلیظ و سفت شود .
  • پس از استفاده و خشک شدن نباید با لمس آن گرد گچ بلند شود .
  • مقاومت بالا پس از خشک شدن

تهیه ماستیک کناف

پس از اینکه آب را درون ظرف مورد نظر ریختید پودر ماستیک را به آرامی به آن اضافه کنید حدود 3 دقیقه فرصت دهید تا پودرو آب ترکیب شده و به حالت خمیری درآید حال با استفاده از همزن الکتریکی ترکیب مورد نظر را هم بزنید تا حالت خمیری به دست آید پس از 2 دقیقه استراحت مجددا توسط همزن الکتریکی ماستیک کناف را دو دقیقه هم بزنید .

تهیه بتونه درزگیر کناف

برای اینکه بتونه درزگیر کناف را تهیه کنید به ازای هر 10 کیلوگرم پودر بتونه حدود 9 الی 10 لیتر آب نیاز دارید برای تهیه , آب را درون ظرف بتونه ریخته و آرام آرام پودر بتونه را به آن اضافه کنید 3 دقیقه به مواد زمان بدهید که پودرو آب جذب یکدیگر شده و به حالت خمیری درآید بتونه را به کمک کفچه حدود 2 دقیقه مخلوط کنید تا خمیر شما یکدست شود .

نوار درزگیر کناف چیست ؟  

دنبال ماستیک کار خوب هستم

ماستیک کاری کناف پروسه ایست  که  اجرا کننده آن باید تجربه خوبی طرح های متنوع کناف داشته باشد . گاها تصور میکنند با تهیه پورد ماستیک و خمیر کردن آن میتوان یک ماستیک کاری خوبی را رقم زد . حتی اگر بتوانید ماستیک کناف را با بهترین شکل ممکن تهیه کنید نمیتوانید اجرای خوبی داشته باشید مگر اینکه  از قبل با طرح های مختلف کناف سر و کار داشته باشید .اگر دنبال ماستیک کار ماهر هستید یک مشاوره رایگان از دکو آرت ایران بگیرید  و تصمیم بهتری بگیرید . ما مشاوره را کاملا رایگان با کارشناسان خود انجام میدهیم . پس همین حالا تلفن را بردارید و با ما در ارتباط باشید

مزایای استفاده از پودر ماستک نسبت به دیگر مصالح

در عین حال شاید تصور ما این باشد که ترکیب و اجرای ماستیک کناف برای کناف  کار کار سختی باشد . اما حقیقت اینجاست که ماستیک خود خواص زیادی برای سقف کاذب دارد و همچنین  ویژگیهایی در خمیر ماستیک است که سهولت اجرا و شکیل بودن کار با آن را به همراه دارد . این موارد عبارتند از :

  1. خمیر ماستیک خود یک عایق حرارتی است 

خیلی جالب است . برخی از کارشناسان حتی اگر قصد کناف کاری نداشته باشید به شما میگویند که برای عایق حرارتی در آب و هوای خاص از ماستیک کناف استفاده کنید . ساختار پودر ماستیک یک عایق حرارتی عالی است  و در خصوص رطوبت های سقف ، تغییر رنگ  و نگه داشتن دمای اتاق میتواند خیلی مفید واقع شود . 

 2. یکدست کردن کناف با ماستیک 

اهمیت دیگری که در ماستیک کناف است ظاهر آن و کمک به از بین بردن سطوح ناهموار میباشد . کناف کار خود میداند که بدون ماستیک کناف کار به خوبی از پیش نمیرود . ازین جهت استفاده از ماستیک از پایه کناف کاری اهمیت دارد 

 3. صرفه جویی در رنگ کاری ، بتونه کاری ها و ابزار قالب بندی متفرقه 

همانطور که اشاره شد با ماستیک کاری شما نتیجه کاری بسیار بهتری خواهید داشت .  خمیر ماستیک این امکان را به شما میدهد که با از بین بردن ناقصی های ریز  و یکدست کردن ظاهر کناف و طرح بندی شیک تر نتیجه خیلی خوبی بگیرید . متاسفانه برخی عزیزان بخاطر هزینه ماستیک کاری آن را حذف میکنند اما در ادامه کار هزینه های بیشتری متقبل میشوند و در آخر ، نتیجه کار نیز قابل قبول نخواهد بود .

 4. ماستیک کاری خطر ترک خوردن با به حد اقل میرساند 

یک کناف کار حرفه ای به خوبی میداند که کیفیت کاری کناف در طولانی مدت به این موارد بستگی دارد .  پورد ماستیک مناسب انتخاب میکند ، ترکیب آن را حرفه ای  انجام میشود و ماستیک کاری با دقتی خواهد داشت تا یک نمونه کار خوب ارائه دهد . ترک خوردن کناف مشکل رایجی است که در خیلی از کناف های سقف و دیوار این روزها دیده میشود . این مشکل بیشتر بخاطر   دمای بالا ، یخ زدگی  و زیرکاری نامناسب رخ میدهد و اساس زیرکاری کناف نیز همین ماستیک است . بنابراین ماستیک کاری را حذف نکنید و اتفاقا در اجرای آن حساسیت بالایی داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *